Anmälda 2018

Förnamn Efternamn Namn på besättning nr 2 Org/Företag/Klubb Båt typ Båt Namn SRS/SRSs/SRSv tal Mätbrev (nr) /alt tabell Segel Nummer
1 Jan-Olof Nilsson Björn Dahl XSS X-412 PrimeX 1,054 E5370 SWE 78
2 Jonas Dyberg Roger Ohlsson XSS J/88 J88.se 1,021 E6653 GBR 7988R
3 Anders Dahlsjö Jens Svanvik Lerkils BS Dominant 105 Lady Godiva SRSs 1,029 E1042 SWE-11
4 Bengt  Wernersson  Ss slören Dufour 40 ALBA 1,08 SWE550
5 Magnus Lundgren Urban Lagneus Lysekils Segelsällskap Arcona 380 Ikifai 1,086 SWE 27
6 Per Lindell Fabian Tillig BKSS Pogo 850 Calypso 0.952 E5633 SWE11128
7 Krister Ahlqvist Svend Bergholtz KMS Nordön Dehler 36sq Esquire 1,035 E4514 279
8 Krister Gustafsson Patrik Rohlin Xss First 35 Elusive 1.037 E4901 Swe23
9 Markus Svensson Niklas Öfverström Xss First 35 Jolie 1,04 E5129 Swe64
10 Joakim  Pettersson  Birgitta Beijer-Nilsson  Xss  Safir  Zahira  Tabell  S5
11 Mats Andersson Susanne Bjärsvik STSS Dehler 35 Aurora 1,03 E5095 SWE 197
12 Jonny  Petersson STSS  Dragonfly 800 Triton 1,196
13 Johan Holmqvist Lerkils Båtsällskap Dehler34 BlackPearl 0,940 E5955 293
14 Carl Fjällman Bernt Fjällman HJBK Archabault Grand Surpris Rebellion 6830
15 Martin Malmström Cecilia Ekerstig HjBK X-37 Xil 1.056 E6453 SWE-130
16 Stefan Möller Yvonne Möller KMS Nordön SwedeStar 370 STELLA 1,049 E4530 39
17 Åse Magnusson Calle Pihlgren Bkss X99 Exilia SWE 532
18 Jonas Karlsson Johnny Stjernquist Hass  FE 28r SWE248
19 Johan Wetterlundh TBA GKSS Salona 33 Kaida 1,011 E5806
20 Joakim Cordaly XSS
21 Johan Mälsjö Oscar Mälsjö Billdals Kappseglingssällskap Dehler 38 Annie 1,031 E6207 140
22 Tomas Wängberg Mattias Frode GKSS First 36.7 Surfer Girl 1,031 E 4572 SWE 350
23 Lena  Boymo-Having Eivind Boymo-Malm LDSS Farr30 Mrs Freckles swe34
24 Per Haglund Andreas Fogdeson Söderköpings Båtklubb Dehler 29 Latika E4954 SWE-255
25 Pär Larsson Jenny Backman GAST Fira 40 La veuve noire SWE38
26 Jonas Kjellberg Sebastian Östling Lerums SS Dehler34 SV Trindy 1.041 E5175 SWE 113
27 Dan  Hammar SS Fram Salona 34 Anolas
28 Ulf Palm Leif Thordenberg SS Slören Salona 33 Spiff 0,994 E5566 SWE 02
29 Bertil Rohlén NN Jowa AB X-332 Sverige 1,001 E4938 306
30 Michael Larsson Hans Wåhlberg Lerkils Båtsällskap LBS Mamba 29 Seastar 0,874 103
31 Anders Öfverman Långedrag segelsällskap Dehler 29 Lovisa SWE 224
32 Hans Caspersson Fredrik Eliasson  Segelsällskapet slören Dehler33 cr Den Röde 1.0030 4808
33 Andreas  Samuelsson Ewa Samuelsson SSVÄ HP1030 HorsePower22 0,000 SWE 22
34 Calle Christenson Malin Bengtsson SS Slören NF Nefi 0,888 E5089 SWE 357
35 Magnus Witing Per Algotsson BKSS Farr 30 Farrgo 1,074 10070
36 Mattias Wilson Peter Jacobsson GKSS Bavaria 38 match Draklunne 1,08 S2456 SWE 3
37 Johan  Kahlmeter Tonje  XSS Arcona 400 High Five SWE 5
38 Patrik Pettersson Karin Pettersson 7006094978 Dehler 32 LYRA SWE 72
39 Peter Schmidt Lisbeth Hillsten HJBK J/109 Miss Jou SWE 326
40 peter lundh Rasmus Lundh GYC X-412 Fråga Lundh 1.05 Lundh logo
41 Urban Edvardsson  Bkss X332 Monkey Business  0.999
42 Robert Trolled Magnus Arvidsson SS Viken Ägir Dehler 38 Dehlight 1,035 E6285 SWE 131
43 Peter Lundgren Lars Malmström STSS Sunfast 3600 La Primera 1,06 E5660 SWE 11131
44 Thomas Dahl Svante Arvidsson STSS Melges24 Easy Decision 1.022 E6173 SWE-536
45 Lennart Cedenkvist Lennart Eriksson SS Slören Dehler34 Destiny E5090 SER 146
46 Hugo Norell Peter Nygren Segelsällskapet Slören X-99 Piano 0,998 E6302 SWE 346
47 Sonny Bergman Annika Bergman SSVÄ Ancona 340 Sonny Bergman 1,066 27
48 Marcus Domack Niclas Domack Slören First 31.7 Isola 1304
49 Alexander Falkendal Embla Nilsson XSS Express Quatro 0.894 SWE 641
50 Johan Henricssson Emil Henricsson Club29 SS Maxi Magic Andrum 2  0,87 E6739 SWE 27
51 Mikael Pettersson Per Arne whalbacke Xss Grimbo 82 Notorius 8248
52  Mikael Jogvall Erik Benjaminsson XSS Hanse 345 Meja E6472 Swe 201
53 Anders Kuikka Ann Kuikka KKKK Xp 33 Coquette IV 1.263 S5311 SWE 6
54 Martin Ek Erik Nordling Hjuviks båtklubb X-40 Elixir
55 Daniel Hermansson Fredrik Hermansson XSS Drake pan SWE 258

Inga kommentarer: